انتظارها به سر رسید و اینک شمارش معکوس برای از سر گیری بازی های لیگ قهرمانان اروپا آغاز شده است.

پیش بازی جام باشگاه ها

به گزارش پایگاه خبری رجحان به نقل از طرفداری ، از ساعت ۲۳:۱۵ سه شنبه شب‌ مورخ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵٫ پاری سن ژرمن در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه پارک دو پرنس میزبان بارسلونا خواهد بود.

ترکیب احتمالی دو تیم

پیش بازی جام باشگاه ها

 


شرایط دو تیم

 

پاری سن ژرمن: پس از شروعی نه چندان مطلوب، اینک اونای امری در حال جا افتادن در پاریس است. او در هفت بازی اخیر تیمش در لیگ یک به شش پیروزی و یک تساوی دست یافته است. آن ها در این مدت ۱۷ بار گلزنی کرده اند و تنها سه بار دروازه خود را باز شده دیدند. پاریسی ها در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا شکست ناپذیر بوده اند اما در عین حال، تنها یک بازی از سه بازی خانگی قبلی خود در این رقابت ها را با پیروزی پشت سر گذاشته اند. شاگردان امری به طور کلی از ماه مارس طعم باخت را در خانه نچشیده اند ولی فردا شب شاید بار دیگر تلخ کام شوند. از ادینسون کاوانی هم غفلت نورزیم؛ بازیکنی که در هر پنج بازی اخیر تیمش در لیگ یک گلزنی کرده و روی فرم است. سران ثروتمند پاری سن ژرمن می خواهند تا برای نخستین بار از سال ۱۹۹۵ تیم شان را در جمع چهار تیم برتر اروپا ببینند و در این راستا امیدوارند که پیشینه حضور امری در سویا و رویارویی هایش با بارسلونا به کمک شان بیاید.


بارسلونا: با در نظر گرفتن پیشتازی قدرتمندانه رئال مادرید در لالیگا، از لوئیز انریکه انتظار می رود تا تیمش را در عرصه اروپایی به موفقیت برساند و البته که وی در این راستا کار آسانی را در پیش ندارد. در حالی که نیمار طی پنج بازی اخیر تنها یک گل برای تیمش به ثمر رسانده است، این لیونل مسی و لوییز سوارز هستند که بار تهاجمی بارسلونا را به دوش می کشند. اعجوبه آرژانتینی آبی و اناری ها طی ۱۵ بازی اخیر خود ۱۲ بار موفق به گلزنی شده و این در حالی است که سوارز طی ۹ بازی اخیر، ۱۰ گل به ثمر رسانده است. از جنبه تیمی هم باید گفت که بارسلونا طی ۲۲ بازی اخیرش تنها یک بار شکست خورده که آن هم به باخت برابر اتلتیک بیلبائو در کوپا دل ری باز می گردد. آبی و اناری ها پس از پیروزی پر گل ۶-۰ برابر آلاوز به این بازی گام می نهند؛ لوئیز انریکه در آن بازی با وجود تغییرات بسیار، توانست پر گل ترین پیروزی خارج از خانه تیمش در فصل جاری را رقم بزند.

 


غایبان دو تیم

 

یک مصدومیت از ناحیه کشاله ران، آردا توران را از سفر به پاریس باز داشته است و از طرف دیگر الیکس ویدال در پی شکستن پایش در دیدار برابر آلاوز، فصل را برای خود تمام شده می بیند. مشکل همسترینگ خاویر ماسکرانو نیز کماکان او را گوشه نشین نگه خواهد داشت اما احتمالا رافینیا با ماسکی محافظ توانایی به میدان رفتن برای تیم مهمان را پیدا خواهد کرد.

تیاگو موتا محروم است و به این بازی نمی رسد. انتظار می رود گزگوژ کریچوویاک و خاویر پاستوره با کنار زدن مانع مصدومیت در این بازی به میدان بروند ولی حتی در صورت عدم آمادگی پاستوره، یولیان دراکسلر آماده خواهتد بود تا تیمش را در بازی های اروپایی همراهی کند.


داور

 

پیش بازی جام باشگاه ها
سیمون مارسینیاک یک داور اهل لهستان است که زاده ۷ ژانویه ۱۹۸۱ است. وی که دیدار نهایی جام ملت های اروپای زیر ۲۱ سال در سال ۲۰۱۵ را سوت زده است، از سال ۲۰۱۱ در فهرست داوران بین المللی فیفا قرار دارد.


پیش بینی هواسکورد

پاری سن  ژرمن۲-۲بارسلونا