تیم فوتبال ذوب آهن با ارائه یک بازی هوشمندانه موفق شد در مقابل تیم پر قدرت العین با یک امتیاز ارزشمند از زمین مسابقه خارج شود.

جام باشگاه های آسیا

به گزارش پایگاه خبری رجحان به نقل از ورزش‌سه ، دو تیم العین و ذوب آهن فصل گذشته در مرحله یک هشتم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا برابر هم قرار گرفتند و در مجموع در دو دیدار رفت و برگشت تیم العین موفق به کسب برتری ۳ بر ۱ برابر نماینده ایران شد. هر دو تیم در فصل جدید در کادر فنی خود دست به تغییر زده اند و حالا با شرایط متفاوتی برابر هم قرار خواهند گرفت.

اولین هفته لیگ قهرمانان آسیا؛ تاریخ: ۹۵/۱۲/۰۳ ؛ ساعت: ۱۸:۴۵؛

ورزشگاه هزاع بن زاید

داور: علی صباح ، داوود حسین، عبدالحسن علی (از کشور عراق)/ داور چهارم: محمد کرم از سوریه
ترکیب العین:
خالد عیسی- خالد عبدالرحمن، محمد عبدالرحمن، اسماعیل احمد، کایو، البلوشی، لی میونگ جو، احمد برمن، عمر عبدالرحمن، آموآ و سالم.
سرمربی: زوران مامیچ
ترکیب ذوب آهن:
رشید مظاهری، وحید محمدزاده، محمد نژادمهدی، علی حمام، مهران درخشان مهر، مهدی مهدی‌پور، دانیال اسماعیلی‌فر، احسان پهلوان، محمدرضا حسینی، مهدی رجب‌زاده، جری بنگستون.
سرمربی: مجتبی حسینی

شرح گل

۱-۰ (ذوب آهن): در دقیقه ۵۷ احسان پهلوان در موقعیت تک به تک با عیسی گلر تیم العین قرار گرفت و پس از اینکه عیسی ضربه اول او را به خوبی برگشت داد، در ریبابد اینبار با ارسال یک پاس محکم به عرض خط دفاعی العین بنگستون را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن هم با یک ضربه دروازه خالی را باز کرد تا ذوب اهن از میزبان خود پیش بیافتد.

۱-۱ (العین): در دقیقه ۷۶ تیم العین روی یک شربه کرنر و ضربه زیبای اسماعیل احمد موفق شد نتیجه را به تساوی بکشد و برای چهارمین مرتبه طی دو روز اخیر دروازه نماینده های ایران را از روی ارسال ها باز کند.

دقایق حساس:

دقیقه ۹: پاس دقیقه عموری با شوت مهاجم تیم العین به صورت خطرناکی از بالای دروازه رشید مظاهری به بیرون رفت.
دقیقه ۱۱: کایو مجددا در موقعیتی مشابه به دروازه مظاهری شوت زد.
دقیقه ۱۶: شربه عبدالرحمن عمر از پشت محوطه جریمه با واکنش رشید مظاهری راهی کرنر شد.
دقیقه ۱۸: محمدرضا حسینی در یک موقعیت خوب به سمت دروازه العیم حرکت کرد که برخورد او با مدافع حریف در یک صحنه مشکوک از سوی داور خطا اعلام شد.
دقیقه ۲۰: شوت عموری باز هم با واکنش مظاهری به کرنر فرستاده شد.
دقیقه ۲۳: شوت عموری از داخل محوطه جریمه پس از تعلل مدافعین ذوب آهن موقعیت بسیار خطرناکی برای دروازه مظاهری بود.
دقیقه ۲۵: شوت عموری روی یک ضربه ایستگاهی با فاصله کم راهی بیرون شد.
دقیقه ۳۰: ارسال مهدی رجب زاده با سایش به سر جری بنگستون در دهانه دروازه العین قرار گرفت که مدافع اماراتی ها توپ را دور کرد تا اولین خطر جدی ذوبی ها راه به جایی نبرد.
دقیقه ۴۱: در حالی که بنگستون در موقعیت خوبی برای باز کردن دروازه العین با یک ضربه چیپ قرار داشت، با بی دقتی این فرصت عالی را از دست داد.
دقیقه ۴۷: اسماعیل بازیکن تیم العین پس از چند ضرب در دهانه دروازه به توپ ضربه زد که توپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۵: ضربه عمر عبدالرحمن با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در حاشیه:

* در شرایطی که تیم العین میزبان تیم ذول آهن است ولی هواداران این تیم حمایت جالبی از تیم خود به عمل نیاورده اند.
* در دقیقه ۲۳ به درستی گل آفساید العین پذیرفته نشد.
* بازیکنان العین معتقدند رشید مظاهری برای وق تلف کردن خودش را روی زمین انداخته و به همین دلیل به داور مسابقه اعتراض می کنند.

 

دانلود خلاصه بازی