دورتموند موفق شد با ارائه نمایشی قاطعانه و با ۳ گل از سد ولفسبورگ گذر کند.

بوندسلیگا

به گزارش پایگاه خبری رجحان به نقل از ورزش سه ، دورتموند در شرایطی به مصاف ولفسبورگ می رفت که برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان به پیروزی نیاز داشت و حریف نیز برای دوری از انتهای جدول به دنبال کسب امتیاز بود.

در دقایق ابتدایی اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد اما در دقیقه ۱۰ گومز دروازه زنبورها را تهدید کرد که با واکنش بروکی، سنگربان دورتموند مواجه شد.

بعد از گذشت دقایقی، شاگردان توخل به جریان بازی مسلط شدند و در دقیقه ۲۰ به گل رسیدند. روی یک ارسال از جناح چپ، توپ در گوشه محوطه به پیزچک رسید و ارسال او توسط جفری برونا، مدافع ولسفبورگ به اشتباه وارد دروازه خودی شد تا دورتموند به گل اول بازی برسد.
دقایقی بعد، این بار مارکو رویس با ضربه ای محکم دروازه حریف را تهدید کرد که در نهایت منتج به گل نشد. در ادامه، دورتموند باز هم جریان بازی را در دست داشت و می توانست روی همکاری دمبله و رویس به گل برسد که تعلل مهاجم زنبورها مانع این اتفاق شد و در نهایت نیمه اول با همان گل به خودی برونا با یک گل به سود شاگردان توخل به اتمام رسید.

اما با شروع نیمه دوم، دورتموند باز هم جریان بازی را در دست گرفت و در همان ابتدا به گل رسید. با ارسال یک ضربه ایستگاهی از جناح چپ، توپ در نهایت به عثمان دمبله رسید و ارسال دقیق او به درون محوطه، با ضربه سر محکم پیزچک همراه بود تا دورتموند در دقیقه ۴۸ به گل دوم برسد.
اما حملات دورتموند تمامی نداشت و ۱۰ دقیقه بعد آنها گل سوم را نیز به ثمر رساندند. این بار پیزچک با ارسالی زیبا درون محوطه شد باعث شد تا دمبله با یک ضربه سر دقیق و چکشی، گل سوم بازی را به ثمر برساند.
در ادامه، ولفسبورگ تلاش زیادی برای جبران سه گل خورده داشت اما دفاع منسجم دورتموند اجازه خلق موقعیت را به آنها نداد. در اواخر مسابقه، دیداوی در پشت مدافعان دورتموند صاحب موقعیت شد اما بروکی ضربه او را با نوک انگشتانش به کرنر فرستاد.

در ادامه، علیرغم تلاش فراوان دو تیم اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد و دورتموند موفق شد با ۳ گل ازسد حریف خود گذر کند.

 

دانلود خلاصه بازی