بارسلونا در دیداری یک طرفه موفق شد مقابل خیخون به پیروزی برسد و به صدر جدول لالیگا صعود کند.


به گزارش پایگاه خبری رجحان به نقل از ورزش سه ، شاگردان لوئیس انریکه در این دیدار کاملا برتر از حریف بودند و با زدن سه گل در هر نیمه، به یک پیروزی پرگل دست پیدا کردند.

مطابق انتظار بازی با برتری بارسا آغاز شد و تنها ۹ دقیقه از بازی سپری شده بود که مسی گل اول بازی را به ثمر رساند. ارسال بلند خاویر ماسچرانو به پشت مدافعان خیخون، با ضربه سر هوشمندانه مسی، از بالای دست دروازه بان حریف وارد دروازه شد.

دانلود گل اول

فشار حملات بارسا بعد از این گل هم کاهش پیدا نکرد و این تیم دو دقیقه بعد به گل دوم رسید. پاس عالی نیمار، لوئیس سوارز را در موقعیت گلزنی قرار داد و ستاره اروگوئه ای هم بعد از پشت سر گذاشتن دروازه بان، توپ را به سمت دروازه فرستاد که با دخالت خوان رودریگز، مدافع خیخون، وارد دروازه شد.

برتری میزبان ادامه داشت و این تیم یکی دو موقعیت خوب دیگر را از دست داد تا اینکه در دقیقه ۲۱، خیخون روی اولین موقعیت جدی اش به گل رسید. روی پاس تورس، ضربه آلوارس به تیر دروازه بارسا برخورد کرد و توپ برگشتی توسط کارلوس کاسترو، به گل اول خیخون تبدیل شد.

اما این نتیجه هم چندان پایدار نبود و بارسا در دقیقه ۲۷ به گل سوم رسید. بعد از اینکه مدافعان خیخون، ارسال راکیتیچ را ناقص دفع کردند، سوارز با یک ضربه والی تماشایی، توپ را به به قعر دروازه حریف فرستاد.

در دقایق پایانی نیمه اول بازی متعادل تر شد و هر دو تیم موقعیت هایی روی دروازه هم داشتند که نتوانستند از آن استفاده کنند و در نهایت این نیمه با برتری ۳-۱ بارسا به پایان رسید.

نیمه دوم هم با حملات بارسا آغاز شد و پاکو آلکاسر در دقیقه ۴۹ اختلاف را به سه گل افزایش داد. روی همکاری عالی مسی و آلکاسر، این بازیکن با یک ضربه دقیق، توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

این گل هم تغییر چندانی در روند بازی ایجاد نکرد و باز هم این بازیکنان بارسا بودند که ابتکار عمل را در دست داشتند و حتی یک بار مسی توپ را به تیرک دروازه زد تا اینکه در دقیقه ۶۵، نیمار گل پنجم را به ثمر رساند. روی یک ضربه آزاد بود که ستاره برزیلی به زیبایی دروازه خیخون را باز کرد و نتیجه را ۵-۱ کرد.

 دانلود گل زیبای نیمار

بعد از این گه تعویض های پیاپی خیخون، باعث شد تا بازی برای دقایق متعادل باشد اما در دقایق پایانی بازیکنان بارسا چند بار تا آستانه زدن گل ششم پیش رفتند؛ اتفاقی که سرانجام در دقیقه ۸۷ رخ داد.

راکیتیچ که روی پاس سرخی روبرتو صاحب موقعیت شده بود، با یک ضربه تماشایی از زاویه بسته، توپ را به سقف دروازه خیخون کوبید. در دقایق پایانی اتفاق خاصی رخ نداد و بازی با برتری ۶-۱ بارسا به پایان رسید.

 

دانلود خلاصه بازی