https://rojhannews.ir/wp-content/uploads/2020/02/تعداد-نامزدهای-اصولگرا،-اصلاح‌طلب-و-م.jpg

با اتمام شمارش آراء یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، نتایج شمارش و تجمیع آرا در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور به همراه گرایش سیاسی منتخبان مردم را منتشر شد.

به گزارش رجحان نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، با اتمام فرآیند اخذ رأی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که از ساعت ۸ صبح  ۲ اسفند شروع شد و تا ساعت ۲۴ ادامه یافت، شمارش آراء مأخوذه از مردم در سراسر کشور آغاز شد و تا اواسط روز شنبه ۳ اسفند، تکلیف اکثریت قریب به اتفاق حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور مشخص شده است.

البته نتایج حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به صورت قطعی و کامل مشخص نشده، اما در این حوزه نیز بر اساس آمارهای اولیه اعلامی از سوی ستاد انتخابات کشور، 30 نامزد اصولگرا پیشتاز هستند.

در میان ۲۹۰ کرسی مجلس و ۲۰۲ حوزه انتخابیه، (به استثنای ۳۰ نماینده حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و نمایندگان ۵ حوزه اقلیت‌های دینی)، تکلیف مستاجران ۲۴۱ کرسی مجلس مشخص شده که از میان آنها، ۱۹۱ نفر اصولگرا، ۱۶ نفر اصلاح‌طلب و ۳۴ نفر مستقل هستند؛ همچنین تکلیف ۱۴ کرسی نیز در مرحله دوم مشخص خواهد شد.

جدول زیر به تفکیک استان‌ها و تعداد حوزه‌های انتخابیه، نمایندگان منتخب و گرایش‌های سیاسی آن‌ها را نشان می‌دهد:

 استانحوزه‌های انتخابیه تعداد کرسی‌های هر استان در مجلسمنتخبین مردمگرایش سیاسی
آذربایجان‌شرقیتبریز، آذرشهر و اسکو6 

مسعود پزشکیان

احمد علیرضابیگی

روح الله متفکر آزاد

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی

محمدحسین فرهنگی

 

اصلاح طلب

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

 

اهر و هریس

 

1احمد محرم زادهمستقل
بناب1شیخ رضا باقری بنابیمستقل
ملکان1سید علی موسویاصولگرا
بستان آباد1غلامرضا نوریاصلاح طلب
سراب و مهربان1یوسف داودیمستقل
مراغه و عجب‌شیر1علی علیزادهاصولگرا
ورزقان1الله‌وردی دهقانیاصلاح طلب
هشترود و چاراویماق1سیدحمزه امینیمستقل
مرند و جلفا1معصومه پاشاییمستقل
میانه2مهدی اسماعیلی

علی شامی و بهنام صفایی

اصولگرا

(مستقل-اصلاح طلب)مرحله دوم

شبستر1جعفر راستیاصولگرا
کلیبر1حسین حاتمیاصولگرا
آذربایجان‌غربیارومیه3سید سلمان ذاکر

وحید جلال زاده

روح الله حضرت پور

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

سلماس1یعقوب رضازادهاصولگرا
پیرانشهر و سردشت1کمال حسین پوراصولگرا
میاندوآب1عیسی زادهاصولگرا
مهاباد1جلال محمودزادهمستقل
تکاب و شاهین‌دژ1حسن همتیمستقل
خوی، چایپاره1عادل نجف زادهاصلاحات
بوکان1انور حبیب زادهاصولگرا
ماکو، پلدشت و چالدران1محمد علی پورمستقل
نقده و اشنویه1علی زنجانیاصولگرا
اردبیلاردبیل، نیر، نمین و سرعین3علی نیکزاداصولگرا
پارس‌آباد، بیله سوار و اصلاندوز1عباس جهانگیرزادهاصلاح طلب
گرمی1ولی اسماعیلیاصولگرا
مشگین شهر1محمود عباس زادهاصولگرا
خلخال و کوثر1نقی نظریمستقل
ایلامهلیلان، سیروان، ایوان، ایلام، ملکشاهی،بدره و دره شهر2علی اکبر بسطامی

سارا فلاحی

اصولگرا

مستقل

مهران، دهلران و آبدانان1بهزاد علیزاده

صادق کرمی

دور دوم
اصفهاناردستان1سید صادق طباطبایی نژاداصولگرا
اصفهان5امیرحسن بانکی‌پور

عباس مقتدایی

مهدی طغیانی

شیخی

میرزایی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

خمینی‌شهر1محمدتقی نقدعلیاصولگرا
سمیرم1اصغر سلیمیمستقل
شاهین‌شهر، میمه و برخوار1حاجی دلیگانیاصولگرا
شهرضا و دهاقان1سمیه محمودیمستقل
فریدن، چادگان، فریدونشهر، بوئین میاندشت1محمدصالحیمستقل
فلاورجان1موسوی لارگانیاصولگرا
کاشان و آران و بیدگل1سید جواد ساداتی‌نژاداصولگرا
گلپایگان و خوانسار1مسعود خاتمیاصولگرا
لنجان1حسین رجاییاصولگرا
مبارکه1پروین صالحیاصولگرا
نائین و خور و بیابانک1الهام آزادمستقل
نجف‌‌آباد و تیران و کرون1ابوترابیاصولگرا
نطنز و بخش قمصر1فیروزی پوراصولگرا
ارامنه1
البرزکرج، اشتهارد و آسارا2مهدی عسگری

فاطمه آجرلو

اصولگرا

اصولگرا

ساوجبلاغ، طالقان، هشتگرد و نظرآباد1علی حدادیاصولگرا
بوشهربوشهر، گناوه و دیلم1عبدالکریم جمیریاصولگرا
دشتستان1ابراهیم رضاییاصولگرا
دشتی و تنگستان1غلامحسین کرمیاصولگرا
کنگان، دیر، عسلویه و جم1موسی احمدیاصولگرا
تهرانورامین، قرچک

و پیشوا

1نوش آبادیاصولگرا
پاکدشت1بشیریاصولگرا
دماوند و

فیروزکوه

1رسولی نژاداصولگرا
ملارد، شهریار

و قدس

1حق وردیاصولگرا
رباط کریم و بهارستان1نوروزیاصولگرا
چهارمحال و بختیاریشهرکرد، بن و سامان1راستینهاصولگرا
بروجن1امیرقلی جعفریاصولگرا
کیار، کوهرنگ، اردل و فارسان1قدرت الله حمزهاصولگرا
لردگان1بامیریاصولگرا
خراسان ‌جنوبیبیرجند، خوسف و درمیان1حسین خسرویاصولگرا
نهبندان و سربیشه1مصطفی نخعیاصولگرا
طبس، فردوس، بشرویه و سرایان1مجید نصیراییاصولگرا
قاینات و زیرکوه1سلمان اسحاقیاصولگرا
خراسان ‌رضویمشهد و کلات5

نصرالله پژمانفر

محمدحسین حسین‌زاده بحرینی

فاطمه رحمانی

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی

نفر پنجم مشخص نشده است (رقابت میان دو اصولگرا)

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

سبزوار و جغتای و جوین و خوشاب و داورزن2علی‌اصغر عنابستانی

بهروز محبی نجم‌آبادی

اصولگرا

مستقل

نیشابور و فیروزه2احسان ارکانی

هاجر چنارانی

اصولگرا

اصولگرا

قوچان و فاروج1علی آذریاصولگرا
تربت حیدریه و مه ولات و زاوه1محسن زنگنهاصولگرا
فریمان و احمدآباد و سرخس و رضویه1سید احسان قاضی‌زاده هاشمیاصولگرا
کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد1حجت‌الاسلام جواد نیک‌بیناصولگرا
گناباد و بجستان1محمد صفایی دلوئیاصولگرا
خواف و رشتخوار1اکبر احمدپور فدکیاصولگرا
چناران و طرقبه و شاندیز1محسن امامیاصولگرا
درگز1حسن رزمیان مقدممستقل
تربت جام و تایباد و باخرز1جلیل رحیمیاصلاح طلب
خراسان ‌شمالیبجنورد، راز و جرگلان، مانه و سملقان، جاجرم و گرمه2سید محمد پاک مهر

محمد وحیدی

اصولگرا

اصولگرا

شیروان1علی جدیاصولگرا
اسفراین1امان الله حسین‌پوراصولگرا
خوزستانخرمشهر1احمدنژاداصولگرا
اهواز3سید کریم حسینی

مجتبی یوسفی

احمد سراج و شبیب جوبجری

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا(دور دوم)

دزفول1سید احمد آواییمستقل
آبادان3مولوی

محفوظی

جلیل مختار

اصولگرا

اصولگرا

مستقل

بهبهان1محمد طلا مظلومیاصولگرا
اندیمشک1حسنونداصولگرا
شوشتر1سهراب گیلانیاصولگرا
رامهرمز و رامشیر1متینیاناصولگرا
ایذه و باغملک1ایزدپناهاصولگرا
هویزه

دشت آزادگان

1قاسم ساعدیاصولگرا
شادگان1مجید ناصری نژاداصولگرا
مسجدسلیمان1علیرضا ورناصریاصولگرا
ماهشهر1آقاجریاصولگرا
شوش1محمد کعب عمیرمستقل
زنجانزنجان و طارم2مصطفی طاهری

شیخ مهدی باقری و نبی‌الله محمدی

اصولگرا

دور دوم

ابهر، خرمدره و سلطانیه1حسن شجاعیاصولگرا
ماهنشان، ایجرود و بوغداکندی1سید مرتضی خاتمیاصلاح طلب
خدابنده1سید البرز حسینیاصولگرا
سمنانسمنان، مهدی‌شهر و سرخه1عباس گلرواصولگرا
شاهرود و میامی1علی اصغر خانیاصولگرا
گرمسار و آرادان1اردشیر مطهریاصولگرا
دامغان1علی اکبر علیزاده برمیاصولگرا
سیستان و بلوچستانزابل، هیرمند، هامون، نیمروز و زهک2محمد سرگزی

حبیب‌الله دهمرده

اصولگرا

اصولگرا

زاهدان2حسینعلی شهریاری

فداحسین مالکی

اصولگرا

اصولگرا

خاش1اسماعیل حسین‌زهیمستقل
سراوان1ملک محمد فاضلیمستقل
ایرانشهر1عبدالناصر درخشاناصولگرا
چابهار1معین‌الدین سعیدیمستقل
کرمانکرمان و راور2پورابراهیمی

زاهدی

اصولگرا

اصولگرا

جیرفت و عنبرآباد1اعظمیاصلاح طلب
سیرجان و بردسیر1شهباز حسن پورمستقل
کهنوج، قلعه‌گنج رودبار، منوجان و فاریاب1صمد شکراللهیاصولگرا
بافت، رابر و ارزوئیه1صمدالله محمدیاصولگرا
رفسنجان و انار1حسین جلالیاصولگرا
زرند و کوهبنان1عفت شریعتی کوهبنانیاصولگرا
شهر بابک1مصطفی رضاحسینیاصولگرا
بم، ریگان، فهرج و نرماشیر1غضنفرآبادیاصولگرا
فارسآباده، بوانات، خرمبید1رحیم زارعاصولگرا
اقلید1مسلم صالحیمستقل
جهرم1محمدرضا رضایی کوچیاصولگرا
داراب و زرین‌دشت1جواد عسگریاصولگرا
سپیدان1علیزادهاصولگرا
سروستان، خرامه و کوار1عبدالعلی رحیمیاصولگرا
شیراز4علیرضا پاک‌فطرت

روح‌الله نجابت

جعفر قادری

ابراهیم عزیزی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

فسا1حجت الله فیروزیاصولگرا
فیروزآباد، قیروکارزین، فراشبند1محمدمهدی فروردیناصولگرا
کازرون1فریدون عباسی دوانیاصولگرا
لارستان، خنج، گراش1حسین حسین‌زادهاصلاح‌طلب
لامرد و مهر1سید موسی موسویاصولگرا
مرودشت، ارسنجان، پاسارگاد1جلال رشیدیاصولگرا
ممسنی و رستم1مجید انصاریاصولگرا
نی‌ریز و استهبان1فرهاد طهماسبیاصولگرا
قمقم، کهک سلفچگان3امیرآبادی

ذوالنور

زاکانی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

قزوینقزوین، آبیک و البرز2فاطمه محمدبیگی

لطف الله سیاهکلی

اصولگرا

اصولگرا

بوئین زهرا و آوج1روح الله عباسپوراصولگرا
تاکستان1رجب رحمانیاصولگرا
کردستانسنندج، دیواندره و کامیاران2فرشادان

فتحی

مستقل

مستقل اصلاح طلب

بیجار1حمدالله کریمیمستقل
قروه و دهگلان1پرویز اوسطیمستقل
مریوان و سروآباد1عثمان باقدماصولگرا
سقز و بانه1بهزاد رحیمیمستقل
کرمانشاهکرمانشاه3مصری

رشیدی

سلمان محمدی و ابراهیم عزیزی

 

اصولگرا

اصولگرا

دور دوم(اصولگرا)

اسلام‌آباد غرب و دالاهو1مجتبی بخشی‌پور

نادر نادری

مستقل(دور دوم)

اصولگرا(دور دوم)

اورامانات و ثلاث باباجانی1لهونیاصلاح طلب
سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب1حیدریمستقل
کنگاور، صحنه و هرسین1رضاییاصولگرا
سنقر و کلیایی1حسینی کیااصولگرا
کهگیلویه و بویراحمد گچساران1تاجگردوناصلاح طلب
کهگیلویه بزرگ1موحداصولگرا
بویراحمد و دنا1روشنفکراصولگرا
گیلانآستارا1غلامرضا مرحبامستقل
تالش، رضوانشهر، ماسال 1حسن محمدیاریاصولگرا
بندرانزلی1احمد دنیامالیاصلاح طلب
شفت و فومن1خلیل بهروزی فراصولگرا
رشت3جبار کوچکی نژاد

سید علی آقازاده

محمدرضا احمدی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

    صومعه سرا1کاظم دلخوشمستقل
آستانه‌اشرفیه1محمدعلی رمضانیاصولگرا
لاهیجان و سیاهکل1رسول فرخیمستقل
لنگرود1پرویز محمدنژادمستقل
رودسر و املش1حجت‌اسلام محمد صفریاصولگرا
رودبار1مهرداد گودرزوند چگینیمستقل
گلستانگرگان و آق‎قلا2رمضانعلی سنگدوینیاصولگرا
علی‎‎آباد کتول1رحمت نوروزیاصولگرا
گنبدکاووس1امان قلیچ شادمهرمستقل
کردکوی، بندرگز، بندر ترکمن و گمیشان1جلال ایریمستقل
رامیان و آزادشهر1غلامعلی کوهساریاصلاح طلب
مینودشت و کلاله، مراوه تپه و گالیکش1رضا آریانپوراصلاح طلب
لرستانپلدختر1حمیدرضا کاظمیاصولگرا
خرم آباد و چگنی2مهرداد ویسکرمی

مرتضی محمودوند

اصولگرا

مستقل

بروجرد و اشتریان2فاطمه مقصودی

عباس گودرزی

مستقل

اصولگرا

الیگودرز1محمد خدابخشیاصولگرا
دورود و ازنا1حسین گودرزیاصلاح طلب
کوهدشت و رومشکان1محمدرضا مبلغیمستقل
سلسله و دلفان1یحیی ابراهیمیاصلاح طلب
مازندرانساری و میاندورود2محسن زارعی

 

اصولگرا

آمل1رضا حاجی پوراصولگرا
بابل2علی کریمی فیروزجاه

مهدی سعادتی

اصولگرا

اصولگرا

رامسر، تنکابن و عباس آباد1سیدشمس الدین حسینیاصولگرا
سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ، سوادکو شمالی و قائم‌شهر2کیوان مرادیان

کمال علیپور

اصولگرا

اصولگرا

نوشهر، چالوس و کلاردشت1محسنی بندپیاصلاح طلب
بابلسر و فریدونکنار1علی اصغر باقرزادهاصولگرا
بهشهر، نکا و گلوگاه1غلامرضا شریعتیاصولگرا
نور و محمودآباد1ولی الله فرزانه(سعید)مستقل
مرکزیاراک، کمیجان و خنداب2علی اکبر کریمی

محمدحسن آصفری

اصولگرا

مستقل

ساوه و زرندیه1حجت‌الاسلام سبزیاصولگرا
خمین1علیرضا نظریاصولگرا
شازند1محمود احمدی بیغشاصولگرا
دلیجان و محلات1علیرضا سلیمیاصولگرا
تفرش ، آشتیان و فراهان1سینا کمال‌خانیمستقل
هرمزگانبندرعباس، ابوموسی، حاجی آباد، بندرخمیر3مرادی

آشوری

آرامی

مستقل

اصولگرا

مستقل

بندر لنگه، بستک، پارسیان1احمد جباریاصولگرا
میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد1حسین رئیسیاصولگرا
همدانهمدان و فامنین2حمیدرضا حاجی باباییاصولگرا
اسدآباد1کیومرث سرمدیاصولگرا
بهار و کبودراهنگ1عیسی جعفریاصولگرا
تویسرکان1محمد مهدی مفتحاصولگرا
رزن و درگزین1حسن لطفیاصلاح طلب
ملایر2احد آزادیخواه

هادی بیگی نژاد

اصولگرا

اصولگرا

نهاوند1علیرضا شهبازیمستقل
یزدیزد و اشکذر1صالح جوکاراصولگرا
اردکان1محمدرضا دشتی اردکانیمستقل
میبد و تفت1سیدجلیل میرمحمد میبدیاصولگرا
بافق، ابرکوه، خاتم، مهریز و بهاباد1مرتضی صباغیاناصولگرا

(لازم به ذکر است که این نتایج غیررسمی بوده و هنوز به تأیید شورای نگهبان نرسیده است)

گفتنی است؛ رأی‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح امروز ( ۲ اسفند) در ۲۰۸ حوزه انتخابیه آغاز شد.

براساس اظهارات جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور، نتایج ۵ حوزه اقلیت‌های دینی پس از شمارش آرا به سرعت مشخص و شمارش آرای ۲۰۳ حوزه با اتمام رأی‌گیری، آغاز می‌شود.

نتایج نهایی انتخابات تهران و چند حوزه کلان‌شهر احتمالا تا یکشنبه اعلام خواهد شد. بیش از ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که از این تعداد ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار نفر رأی اولی هستند.

گزارش درحال به‌روزرسانی است…