فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ولایت ارتش گفت: هواپیمایی که در جاسک سقوط کرد کاملا دست‌ساز بوده که به‌صورت آزمایشی به پرواز درآمده است و جنجال رسانه‌ای در این زمینه بی‌مورد است.


به گزارش پایگاه خبری رجحان به نقل ارز امیر دریادار رضا عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرجاسک ضمن تقدیر از حضور میلیونی ملت ایران به‌ویژه مردم استان هرمزگان و شهرستان شهیدپرور جاسک در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: گزینه‌های روی میز و خیال‌بافی‌ها و سخنان پوچ دولت آمریکا ذره‌ای از اعتقادات ملت ایران نسبت به نظام کم نکرده است و مردم پرشورتر از گذشته در همه میادین همچنان حضور فعال خواهند داشت.

وی افزود: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال ثابت کرد که انقلاب اسلامی بالنده‌تر از گذشته در حال پیمودن اهداف متعالی خود است و ملت ایران با حضور ارزشمندشان پشتیبانی همه‌جانبه خود را نسبت به این نظام الهی و ولایت فقیه نشان دادند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ولایت ارتش با اشاره به سقوط هواپیمای آموزشی این نهاد در جاسک گفت: روز گذشته یک فروند هواپیمای دست‌ساز بدون سرنشین که به‌صورت آزمایشی به پرواز درآمده بود با برخورد کابل برق سقوط کرد و آتش گرفت.

دریادار عباسی در خصوص علت سقوط این هواپیما عنوان داشت: خاموشی موتور و خارج شدن از کنترل علت اصلی سقوط این هواپیمای آموزشی بود که خوشبختانه این حادثه خسارتی در پی نداشت.

وی تصریح کرد: در هر کجای دنیا هر دستگاهی پس از ساخت که به‌صورت آزمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد علت وقوع حادثه برای آن وسیله وجود دارد و حادثه به وقوع آمده برای این هواپیمای آزمایشی چیز تازه‌ای نیست و رسانه‌ها دقت لازم را در انعکاس خبرهای خود داشته باشند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ولایت ارتش خاطرنشان ساخت: امروز به لطف انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دستان پرتوان دانشمندان حوزه دفاعی و امنیتی کشور، جمهوری اسلامی ایران در این بخش بسیار موفق عمل کرده است و همه دنیا به توان دفاعی ایران پی برده است.