به‌دنبال رفتار خودسرانه دو مأمور پلیس پایتخت در برخورد با دو کارگر یک مجتمع تجاری، سخنگوی نیروی انتظامی توضیحاتی را در این خصوص ارائه داد.
منتظرالمهدی
به گزارش پایگاه خبری رجحان ، سردار سعید منتظرالمهدی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به «رفتار خودسرانه» دو تن از مأموران پلیس پایتخت در برخورد غیرقانونی با دو کارگر یک مجتمع تجاری با تأکید بر برخورد نیروی انتظامی با هرگونه رفتار خلاف قانون مأموران پلیس اظهار داشت: نیروی انتظامی متولی انجام مأموریت‌های پراهمیتی است که انجام دادن هر یک از آنها با بهره‌گیری از کارکنان مؤمن، متعهد، توانمند، قانونگرا و پرانگیزه میسور خواهد شد، به‌ویژه، آنجا که سخن از ایجاد و بسط و گسترش «امنیت عمومی» و تلاش بی‌وقفه برای از میان راندن هر نوع کژکارکردی و ناهنجاری اجتماعی است.

سخنگوی نیروی انتظامی با تأکید بر اهمیت بهره‌گیری از نیروهای سالم و صالح و انقلابی و حرفه‌ای در این سازمان گفت: به همین سبب، ناجا افزون بر ملحوظ داشتن ویژگی‌های مذکور در گزینش و تربیت و انتصاب و ارتقای یکایک کارکنان خویش، از همه سازوکارهای «نظارتی» و «مراقبتی» هم بهره می‌جوید تا مانع از ظهور و بروز و وقوع هر گونه کژرفتاری از سوی کارکنان خود و یا در صورت وقوع از همان آغاز با «مداخله زودهنگام» مانع استمرار آن شود.

وی ادامه داد: متأسفانه علی‌رغم تمام تمهیدات در نظر گرفته شده هر از چند گاهی ممکن است در جامعه بزرگ نیروی انتظامی تعداد انگشت‌شمار و قلیلی از کارکنان، گام در راه رفتار غیرقانونمند نهند و مرتکب کنشی شوند که مستوجب برخورد انتظامی و قضایی با آن است.

منتظرالمهدی راجع به اقدام غیرقانونی دو مأمور پلیس در برخورد خودسرانه با دو کارگر یک مجتمع تجاری گفت: در این ماجرا هرچند کارگران این مجتمع تجاری به‌جهت اعمال غیراخلاقی خود مستوجب برخورد بودند ولی متأسفانه دو تن از کارکنان پلیس به‌تشخیص خود و بدون رعایت ضوابط و تشریفات قانونی برای مقابله با رفتار غیراخلاقی دو کارگر این مجتمع تجاری و البته بنا به درخواست مدیران آن مجتمع، مرتکب یک «رفتار خودسرانه» شده مبادرت به برخورد با آن دو کارگر کردند.

سخنگوی ناجا اضافه کرد: پلیس پایتخت بلافاصه پس از آگاهی از این موضوع و بررسی صحت و سقم آن، مبادرت به تشکیل پرونده برای دو مأمور خاطی کرد و پس از تکمیل پرونده، آنان را در اختیار مراجع ذی‌صلاح قضایی قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: مدیران و فرماندهان ناجا همواره تأکید داشته و دارند که برای تحقق اهداف مشروع و قانونی لاجرم و الزاماً باید از «روش‌ها» و «ابزارهای» مشروع و قانونی بهره جست، چرا اینکه روش‌ها و ابزارهای غیرقانونی و آلوده ممکن است مشروعیت و تقدس اهداف را کم کرده و خود زمینه‌ساز کژکارکردی‌ها و مفسده‌های دیگری شوند.

منتظرالمهدی گفت: به همین سبب، ناجا هیچ نوع کژرفتاری و رفتار غیرقانونی کارکنان را حتی اگر انگیزه آن نامشروع نبوده باشد نیز برنمی‌تابد.

به‌گفته سخنگوی ناجا کارگران متخلف این مجتمع تجاری نیز مورد قضاوت دستگاه قضا قرار گرفتند.