https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/3/10/11985584_215.jpg

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری نوشت: کار دیشب سرویس مخفی آمریکا در کاخ سفید عالی بود. آنها نه فقط کاملا حرفه ای بلکه بسیار خونسرد بودند. من داخل بودم و همه اقدامات را می دیدم و نمی توانستم از این بیشتر احساس امنیت کنم.

وی در ادامه نوشت: آنها اجازه دادند معترضان جیغ بکشند و هر چقدر می‌خواستند یاوه گویی کنند اما هر وقت کسی پا را فراتر گذاشت با وحشی‌ترین سگ ها و تهدیدآمیزترین سلاح هایی که من تاکنون دیده ام با او برخورد شد. آن موقع عده ای به شدت واقعا بد صدمه دیدند. بسیاری از نیروهای سرویس سری منتظر اقدام بودند.

ترامپ گفت: ما نیروهای جوان را در خط مقدم گذاشتیم، جناب، آنها عاشق این کار هستند و تمرین خوبی برای آنهاست. همانطور که شب گذشته شاهد بودید آنها خیلی خونسرد و حرفه ای بودند. اجازه ندادند اوضاع از کنترل خارج شود. متشکرم. اما قسمت بد قضیه این بود که شهردار واشنگتن دی سی که همواره به دنبال پول و کمک است اجازه دخالت پلیس واشنگتن دی سی را نداد. (او گفت) این کار آنها نیست. بسیار خب.

وی در توئیت دیگری نوشت: به اصطلاح معترضان مقابل کاخ سفید که به شکلی کاملا حرفه‌ای مدیریت شده بودند کاری با ماجرای جورج فلوید نداشتند. آن‌ها فقط اینجا بودند تا آشوب به پا کنند. سرویس مخفی به راحتی از پس آن‌ها برآمد. من فهمیدم امشب، شب “دوباره عظمت را به آمریکا برمی گردانم” در کاخ سفید است.

قتل بی‌رحمانه جورج فلوید، یک مرد سیاه‌پوست از سوی پلیس آمریکا در شهر مینیاپولیس موجی از خشم و انزجار را در این کشور به راه انداخته که به رغم گذشت چند روز از آن فروکش نکرده و در حال گسترش به سراسر آمریکاست.