http://nilitarin.ir/wp-content/uploads/2017/05/1396022019092597410802124.jpg

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: ۸۰۳ هزار و ۹۹۷ نفر در استان بوشهر واجد شرایط رای دادن در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا هستند.

به گزارش خبر بوشهر، عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه همه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند در استان بوشهر فراهم شده اظهار داشت: تعامل و همکاری بسیار مطلوبی بین مجریان و دست‌اندرکاران و ستادهای انتخاباتی استان بوشهر وجود دارد که این مهم، فضای استان را برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رای را فراهم کرده است.

وی از استقرار ۸۲۸ صندوق رای‌گیری در شهرها و روستاهای استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: ۸۲۸ شعبه اخذ رای در استان بوشهر جمع‌آوری آراء مردم را به عهده دارند که ۱۵۹ شعبه سیار و ۶۶۹ شعبه ثابت است.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با بیان اینکه شهرستان دشتستان با ۲۰۷ شعبه بیشترین و شهرستان دیلم با ۴۱ شعبه کمترین شعب اخذ رای را در استان دارند، خاطرنشان کرد: ۸۰۳ هزار و ۹۹۷ نفر در استان بوشهر واجد شرایط رای‌دادن در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا هستند.

وی با بیان اینکه بیش از ۱٫۵ درصد از واجدان شرایط رای در استان بوشهر رای اولی‌ها هستند افزود: از ۸۰۳ هزار و ۹۹۷ نفر واجد شرایط شرائط رای در استان بوشهر ۱۳ هزار و ۵۷۰ نفر رای اولی هستند که برای نخستین بار در رای‌گیری شرکت می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر، شهرستان بوشهر با ۱۹۹ هزار و ۶۵۶ نفر را دارای بیشترین افراد دارای شرائط رای دانست و گفت: شهرستان دیلم با ۲۴ هزار و ۱۶۸ نفر دارای کمترین تعداد افراد واجد شرکت در انتخابات ۲۹ اردیبهشت است.

وی با اشاره به مشارکت حدود ۲۰ هزار نفر در استان بوشهر در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، بیان کرد: علاوه بر این افراد که مستقیم در زمینه اخذ رای مشارکت دارند، تعدادی از همکاران در فرمانداری‌ها نیز در این امر مهم فعالیت مستمری دارند.

گراوند با بیان اینکه انتخابات شورای اسلامی شهر در بوشهر و برازجان الکترونیکی برگزار می‌شود، خاطر‌نشان کرد: برای آشنایی مردم با شیوه رای گیری الکترونیکی، در میدان‌ها و مناطق پرجمعیت این شهرها آموزش‌های لازم ارائه می‌شود و این در حالی است که از برنامه‌های رادیو و تلویزیون و فضای مجازی برای آموزش رای‌گیری الکترونیکی استفاده شده است.

تسنیم