http://nilitarin.ir/wp-content/uploads/2017/05/139304090855185403111744.jpg

 

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: در راستای برخورد قاطع با تخلف انتخاباتی، ۳۹ گزارش از شهرستان‌های استان بوشهر به مراجع قضایی این استان ارائه شد.

به گزارش خبر بوشهر، علی حسن پور پیش از ظهر امروز در پنجمین نشست ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی استان بوشهر با بیان اینکه امنیت در استان بوشهر پایدار است اظهار داشت: با تلاش و تعامل همه دستگاه‌های مختلف، امنیت پایدار در استان بوشهر حکم فرما است و هیچ موردی در حوزه ناامنی گزارش نشده است.

وی با تاکید بر فراهم شدن فضای استان بوشهر برای حضور حداکثری مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت تصریح کرد: جمعه این هفته انتخابات مهم و سرنوشت ساز دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ایران اسلامی برگزار می‌شود که همه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند با حضور حداکثری مردم در استان بوشهر فراهم است.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر با تاکید بر جلوگیری از تخلفات انتخاباتی در نقاط مختلف استان بوشهر خاطر نشان کرد: آنچه در تبلیغات انتخابات باید مورد توجه قرار بگیرد قانون است و بی توجهی به قانون جرم محسوب می‌شود.

حسن‌پور با بیان اینکه نصب بنر و پلاکارد انتخاباتی در نقاط غیر مجاز و ممنوعه جرم است تصریح کرد: بنرها و پلاکادرهایی که در نقاط غیر مجاز و ممنوعه نصب جرم محسوب می‌شود و باید در اسرع وقت جمع‌آوری شود.

وی با بیان اینکه بنرها و نحوه تبلیغات غیر مجاز،جرم است افزود: تشویش اذهان عمومی نسبت به نظام اسلامی و تبلیغات غیر مجاز در حوزه انتخابات جرم محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قاطع قضایی می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر با تاکید بر جمع‌آوری آثار تبلیغات غیر مجاز انتخاباتی در سطح شهرها و روستاهای استان بوشهر گفت: پخش موسیقی زنده در ستادهای انتخاباتی و معابر عمومی ممنوع است و با متخلفان برخورد قضایی می‌شود.

حسن‌پور با بیان اینکه ۱۷۲ ستاد انتخاباتی شورا در شهر بوشهر ایجاد شده افزود: ستادها باید با مراعات قانون و جلوگیری از تخلفات هواداران انتخاباتی و فراهم کردن فضای سالم رقابتی، زمینه حضور حداکثری مردم را در انتخابات ۲۹ اردیبهشت فراهم کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون پرونده قضایی انتخاباتی در استان بوشهر تشکیل نشده است خاطر نشان کرد: در راستای برخورد قاطع با تخلف انتخاباتی، ۳۹ گزارش از شهرستان‌های استان بوشهر به مراجع قضایی این استان ارائه شد.

دادستان عمومی و انقلاب بوشهر با بیان اینکه ۲۰ گزارش از شهرستان‌ها و ۱۹ گزارش از مرکز استان بوشهر در حوزه تخلفات انتخاباتی، به مراجع قضایی ارسال شده تصریح کرد: ۷ گزارش از این موارد برای تحقیقات به ضابطان قضایی ارجاع شده که در صورت اثبات جرم، پرونده تخلفات قضایی تشکیل و با مجرمان برخورد می‌شود.

تسنیم