دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در حال حاضر ۳۴۱ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

 

دکتر سعید کشمیری اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر ۱۹۵ مورد مثبت قطعی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴ مورد از بستری‌های بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد ۳۰ مورد مثبت قطعی بوده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: متأسفانه سه نفر از همشهریان عزیزمان روز یک‌شنبه فوت‌شده‌اند که تست کرونای همه آن‌ها امروز مثبت اعلام‌شده است که در رده سنی ۵۹ تا ۷۶ سال هستند که یک نفر آنها بیمار دیالیزی و دو نفر نیز بیماری زمینه‌ای دیابت، فشارخون داشته‌اند.

دکتر کشمیری بابیان اینکه هم‌اکنون ۵۲ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر ۱۷ مورد از آن‌ها با کمک دستگاه نفس می‌کشند.

وی تصریح کرد: اولویت اول ما سلامتی داوطلبان کنکور است و در این راستا هم پروتکل‌های بهداشتی را سخت‌گیرانه‌ رصد خواهیم کرد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر ضمن تأکید بر لزوم استفاده از ماسک خاطرنشان کرد: رعایت حفاظت فردی توسط داوطلبان و کارکنان از زمان خروج از منزل تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحان الزامی است.