http://cdn64.akairan.com/files/images/20167/201671531646913620a.jpg

 

افراد موفق به این مهارت ها تسلط دارند

دست یابی به موفقیت با داشتن مهارت های اجتماعی

برای موفق شدن باید مهارت های زیادی داشته باشید و این مهارت ها را به دست آورید . داشتن این مهارت ها به شما کمک می کند در جنبه های مختلف زندگی تان موفق تر شوید . در ادامه مطلب به این مهارت ها نگاهی بیاندازید ..

مهارت مذاکره افراد موفق

افراد موفق در مذاکره به خوبی عمل می کنند زیرا اعتماد به نفس بالایی دارند و می توانند به راحتی طرف مقابل را متقاعد کنند . مهارت مذاکره در کار و زندگی افراد موفق بسیار کاربردی است و داشتن این مهارت در محل کار باعث ترفیع ، حقوق بالاتر و جذب مشتری بیشتر می شود .

مهارت تمرکز افراد موفق

تمرکز افراد موفق تاثیر زیادی در رسیدن به اهداف بلند مدت دارد و به آنها کمک می کند تا مشکلات روزمره را پش سر بگذرانند.

مهارت تفکر انتقادی افراد موفق

تفکر انتقادی به صورت خلاقانه و کاربردی مشکلات را رفع می کند . در واقع با داشتن تفکر انتقادی به وسیله ارزیابی سریع موقعیت به صورت مستقل و منطقی مشکلات سریع تر حل خواهد شد.

مهارت کار گروهی افراد موفق

مهارت کارگروهی در اکثر شغل ها مورد نیاز است . این مهارت باعث بهبود عملکرد افراد موفق می شود و اگر فردی در پروژه با مهارت های کارگروهی مقابله کند ، کل پروژه کند پیش می رود .

مهارت اعتماد به نفس افراد موفق

افراد موفق همواره در حال بهبود و افزایش اعتماد به نفس شان هستند . تقویت زبان بدن و مهارت های اجتماعی باعث می شود گفته های فرد موفق ارزش بیشتری داشته باشد و همه برای او احترام قائل شوند .

مهارت پژوهش و تحلیل افراد موفق

مهم ترین مهارت توانایی تحلیل اطلاعات و تشخیص الگوهای کاربردی در هر حرفه ای می باشد . مهارت پژوهش و تحلیل به فرد موفق کمک می کند تا خود به صورت خودجوش کار کند و موقعیت های کنونی اش را تحلیل کرده و بهبود بخشد .

مهارت تعادل افراد موفق

تعادل داشتن در زندگی باعث می شود ، به چشم انداز و منطق صحیحی دست یابید . در واقع توانایی حفظ تعادل استرس را کاهش می دهد و رسیدن به موفقیت را آسان تر خواهد کرد .

مهارت سازماندهی افراد موفق

سازماندهی افراد موفق به او کمک می کند تا به مسئولیت هایش رسیدگی کرده و نشان دهد فرد قابل اعتمادی است . البته فقط بحث منظم و سروقت بودن نیست ، بلکه مهارت های سازماندهی ثابت می کند آنها وظایف شان را در الویت قرار دهند و برای مشکلات راه حل های تاثیرگذاری پیدا کنند . بدون داشتن این مهارت شکست خواهید خورد .

مهارت های ارتباطی افراد موفق

ارتباطات قوی باعث دست یابی به موفقیت می شود . در تمام مواقع از به اشتراک گذاری اطلاعات با مشتری تا مشارکت با همکاران ، به مهارت های ارتباطی نیاز پیدا می کنید . برای برقراری ارتباط با دیگران باید تمام روش ها چون ارتباطات مستقیم و رو در رو ، ایمیل ، شبکه های ارتباطی و … را امتحان کنید . باید روشی را انتخاب کنید که به موفقیت شما کمک کند .

مهارت هوش هیجانی افراد موفق

هوش هیجانی به نحوه ی ارتباط ، درک و همدردی با دیگران ارتباط دارد . مهارت هوش هیجانی در کار تیمی بسیار اهمیت دارد و به فرد موفق کمک می کند به مشتریان خود امنیت دهند و همکاران را به خوبی همراهی کنند . بهترین روش تاثیر گذار برای تقویت هوش هیجانی این است که خودتان را جای طرف مقابل بگذارید.

 

منبع : bistsotoon.com  /  آکا ایران