http://cdn34.akairan.com/files/images/20162/2016222125210625160a.jpg

۱۵ کار ساده ای که انسان های موفق هر روز انجام می دهند

وقتی به موفقیت فکر میکنید، اولین شخصی که به ذهنتان می رسد احتمالا اشخاصی مثل استیو جابز، الون مشک یا لری پیچ هستند.شاید برای شما هم سوال باشد که برای موفق شدن چه باید کرد؟!کارهای روزانه ای که این افراد انجام میدهند – کارهایی که آنها را تعریف میکنند – کاملا هدفدار و ساده اند.در ادامه ۱۵ کار ساده ای که افراد موفق هر روز انجام می دهند را معرفی میکنیم.

۱٫کار مفید را به مشغول بودن ترجیح میدهند

به گفته تیم فلک نویسنده کتاب -۴ساعت کار هفتگی- “سرعت خودتان را کم کنید و بخاطر داشته باشید که انجام بسیاری از کارها بی­فایده است. در واقع مشغول بودن نوع خاصی از تنبلی ذهنی است که منجر به انجام کارهای بیهوده میشود.”

۲٫سحر خیزند

سرخیو مارچینو مدیر عامل شرکت فیات وکرایسلر کار خود را ساعت ۳:۳۰ صبح آغاز میکند. تیم کوک مدیر عامل اپل ساعت ۴:۳۰ فرستادن ایمیل های کاری را شروع میکند. جفری ایملت مدیر عامل جنرال الکتریک هر روز ساعت ۵:۳۰ از خواب بیدار میشود.

در این مورد خواندن مقاله “ده راهکار برای بیدار شدن از خواب”و همچنین مقاله “حسن های سحر خیزی در زندگی” و “کارهای افراد موفق در هنگام صبح” را به شما پیشنهاد می کنیم.

۳٫ با بهترین تیم ممکن کار می کنند.

فیل جکسون مربی تیم بسکتبال رنوند جمله خوبی دارد که میگوید:”قدرت تیم وابسته به قدرت تک تک افراد است و قدرت تک تک افراد قدرت تیم است.”افراد موفق میدانند که باید با افرادی کار کنند که مکمل آنها باشند.کن بلنچرد مدیر کارخانه میگوید “هیچکدام از ما به تنهایی به باهوشی همه ما نیست.”(یک دست صدا نداره… چند مغز بهتر از یک مغز عمل میکنند)

۴٫آهسته و پیوسته پیشرفت میکنند

ضرب المثل معرفی هست که میگوید نمیشود یک فیل را درسته قورت داد! ولی می شود لقه به لقمه آن را خورد.هنری فورد میگوید “هیچ کاری سخت نیست به شرط آنکه آن را به قسمت های کوچکتری تقسیم کنید.”

۵٫مدیتیشن

طبق گفته اپرا وینفری ” تاثیر مدیتیشن در رفتار افراد باور نکردنی است. رفتار بهتر با خانواده و دوستان،خواب راحت، تفکر خلاق و سازنده و مدیتیشن حتی سردردهای میگرنی را هم بهبود میبخشد.افراد موفق زمانی را صرف تفکر و مدیتیشن میکنند،راسل سیمونز موسس دف جم میگوید: عبادت و مدتیشن زندگی او را تغییر داده است.

۶٫مراقب سلامتیشان هستند

ورزش منظم نه تنها ضامن سلامت جسمی شماست، بلکه به سلامت ذهن شما هم کمک میکند.مدیر هتل و رستوران های استوارد صبح ساعت ۶ شروع به دویدن میکند و روزی ۱۰مایل می دود.رئیس جمهور امریکا باراک اوباما روزی سه مایل میدود و یا ۴۵ دقیقه آنهم ۶ روز در هفته ورزش میکند.

۷٫زندگی متوازنی دارند

لازمه رسیدن به چیزهای خوب متعادل رفتار کردن است.افراد موفق وقتشان را بگونه ای تنظیم میکنند که هم به اهدافشان برسند هم با خانواده و دوستانشان وقت بگذارنند هم عاشق شوند و هم پول بدست بیاورند.

۸٫نیمه پر­لیوان را می بینند

در کتاب “فواید شادی “شاون اکر به این موضوع اشاره میکند که ” تحقیقات جدید حاکی از آن است که دکترهایی که قبل از معاینه بیمار در حالت روانی خوب و مثبتی قرار دارند ۲۰ درصد سریعتر از دیگر دکترها قادر به تشخیص بیماری فرد هستند.افراد موفق مثبت اندیشند

۹٫خودشان را ارزیابی میکنند (پیشرفتشان را ارزیابی میکنند)

امینم (رپر امریکایی)، وینفری و جی کی.رولینگ همگی شرح حال روزانه خود را یاداشت میکنند.به این ترتیب آنها قادر خواهند بود که پیشرفت، تعیین اهداف و بازتاب آنها را پیگری کنند و از اشتباهات خود درس بگیرند.آن ها میدانند که برای رسیدن به اهدافشان به یک نقشه خوب نیاز دارند؛و این دفترچه یاداشت میتواند همان نقشه مورد نظر باشد.

۱۰٫موفقیت را می سازند.

آن ها میدانند که اگر قرار است اتفاقی بی افتد به خودشان بستگی دارد و شانس چیزی نیست که بتوان روی آن حساب باز کرد.آن ها میدانند که موفق بودن یک حق است و باید آن را بدست آورند.ناپلئون هیل نویسند کتاب “فکر کنید و پولدار شوید “میگوید “شما مسئول سرنوشت خودتان هستید “. شما میتوانید بر محیط اطرافتان تاثیر بگذارید به ان جهت بدهید یا حتی آن را کنترل کنید.شما میتوانید زندگیتان را همانی بکنید که میخواهید.

۱۱٫این افراد دوستان موفقی دارند

جیم رون میگوید “شما میانگینی از ۵ دوست صمیمیتان هستید”. افراد موفق این را میدانند و به همین دلیل است که ارتباطشان را با افراد موفق حفظ میکنند.در کتاب قبیله (گروه) نوشته ثس گودین میخوانیم که ” شما باید گروه خودتان را پیدا کنید و تغییر بزرگی در زندگیتان به وجود بیاورید.”

۱۲٫آن ها دیگران را به موفق بودن تشویق میکنند

مدیر عامل سابق شرکت اپل استیو جابز راه بخصوصی برای پرورش خلاقیت افراد داشت. او می گوید:”خلاقیت عبارت است از ربط دادن اشیا مختلف به هم.وقتی از افراد خلاق می پرسید که چطور این کار را میکنند، آن ها احساس گناه میکنند چرا که در واقع آن ها کاری نمیکنند،فقط برخی مسائل را میبینند و بعد از مدتی اینکار برایشان عادی میشود “.

۱۳٫برنامه ثابتی دارند

رامیت چاولا کاشف موسس فیوولمیگوید ” برنامه ریزی به شما کمک میکند که کارهای خود را اولیت بندی کنید با وجود یک برنامه ثابت رسیدن به اهدافتان آسان تر می شود “.

۱۴٫برنامه دقیقی دارند.

کنیث چنالت مدیر عامل امریکن اکسپرس، قبل از اینکه محل کارش را ترک کند، سه کار مهمی که فردا باید انجام بدهد را یاداداشت میکند و روز بعد را با انجام دادن این کارها شروع میکند.

۱۵٫اهل بهانه تراشی نیستند!

مار توین میگوید ” هر روز صبح یک قورباغه زنده بخورید! و مطمئن باشید اتفاقی بدتر از این در طول روز برایتان نخواهد افتاد “!افراد موفق به شناس دلخوش نیستند، اهل عمل اند و کارهای سخت را اول انجام میدهند.

مترجم: فرجی
منبع : bistsotoon.com / آکا ایران