دانلود برنامه شاد مدارس

دانلود برنامه شاد مدارس

دانلود برنامه شاد مدارس

لینک های دانلود :

دانلود فایل نصبی با لینک مستقیم

دانلود از سایت سازنده برنامه

مراحل نصب اپلیکیش شاد بر روی موبایل

مرحله اول

https://khaninejad.com/academy/wp-content/uploads/2020/04/75.jpg

مرحله دوم

https://khaninejad.com/academy/wp-content/uploads/2020/04/74.jpg

مرحله سوم

https://khaninejad.com/academy/wp-content/uploads/2020/04/73.jpg

اپلکیشن شاد آموزش پرورش چیست ؟

با پیدایش بیماری همه گیر کرونا Corona-virus، آموزش در کشورهای چین و بعدا در ایران متوقف شد. مدارسه به کلی تعطیل شدند و دانش آموزان و معلمان که گردانندگان اصلی سیستم آموزش کشور بودند؛ خانه نشین شدند.

آموزش و پرورش برای جلوگیری از این رکود به وجود آمده، تلاش کرد با راه اندازی مدرسه تلویزیونی ایران به آموزش  ادامه دهد. این کار بسیار ستودنی بود، اما در دنیای امروز جواب نمی‌داد؛ به علت اینکه اولا هیچ آموزشی بدون سنجش و ارزشیابی موثر نیست. دوما کارکنان دولت [معلمان محترم] از نبود یک سیستم آموزش مجازی انتقاد می‌کردند.
نهایتا وزیر آموزش و پرورش، از رونمایی شبکه اجتماعی دانش آموزان خبر داد. این خبر ناگهانی انتقادهای زیادی داشت. در مرحله اول که خبر انتشار اپلیکیشن شاد آموزش پرورش منتشر شد، مسئولات وزرات به مدیران مدارس این حق انتخاب را واگذار کردند که از هر شبکه اجتماعی بالقوه که انتخاب کنند؛ می‌توانند به شبکه اجتماعی دانش آموزان [اپلیکیشن شاد] متصل شوند.

این خبر دست به دست می‌شد؛ تااینکه حاجی میرزایی اعلام کرد که معلمان محترم فعلا از راه‌های گفته شده استفاده نکنند و منتظر بمانند تا تصمیات جدید را اعلام کنیم.
شاید علت اصلی این توقف یک هفته‌ای در راه اندازی اپلیکیشن شاد دانش آموزی  خبری بوده باشد که اخیر در مورد به سرقت رفته شدن اطلاعات ثبت احوال شهرواندان ایرانی بود. یا شاید هم به علت امن نبودن شبکه‌های اجتماعی بالقوه خارجی و ایرانی بود که برای گروه سنی دانش آموزان مناسب نبود. که ممکن بود این فرصت به وجود آمده برای آموزش مجازی به یک تهدید برای گروه سنی دانش آموزان می‌شد.

اپلیکیشن شاد ویژه آموزش مجازی چه امکانات بالقوه‌ای دارد؟

وقتی اپلیکیشن شاد دانش آموزی را نصب و راه اندازی می‌کنیم؛ ۳ دکمه مختلف نشان می‌دهد:

ورود مدیر/ معلم/ دانش آموز
ورود مدیر ستادی/ استانی/ شهرستانی
کانال پشتیبانی شاد

در این مرحله از فعالیت اپلیکیشن شاد ویژه آموزش مجازی فعلا نمی‌تواند امکانات بالقوه آن را بررسی کرد. به نظر می‌رسد، مدیران اپلیکیشن شاد دانش آموزی منتظر به حداکثر رسیدن اعضای آن هستند.  البته با در نظر گرفتن ضرب‌العجل بودن طراحی و ساخت اپلیکیشن شاد ویژه آموزش مجازی این احتمال به نظر می‌رسد که فعلا این اپلیکیشن کامل نیست و مهندسان برنامه نویسی آن را همزمان با عضوگیری دارند توسعه می‌دهند و باگ‌های احتمالی آن را رفع می‌کنند.

اما به راحتی می‌‎توان پیش‌بینی کرد که اپلیکیشن شاد مدارس امکانات زیر را خواهد داشت:

امکانات بالقوه اپلیکیشن شاد مدارس

۱- امکان حضور و غیاب دانش آموزان با اپلکیشن شاد مدارس
حضور و غیاب در مدارس یکی از کارهای بسیار ضروری است. وگرنه، دانش آموزان در مدرسه حضور منظمی نخواهند داشت. آموزش مجازی هم از این قائده مستثنی نیست. بنابراین به احتمال بسیار قوی، در دانلود اپلیکیشن شاد امکانی برای حضور و غیاب خواهد بود. با این کار دانش آموزان کار‌های حاشیه‌ای که در تعطیلی‌های پیش‌آمده نامنظم شده‌اند. مجددا احساس مسئولیت می‌کنند و در سر کلاس مجازی حاضر می‌شوند.

۲- امکان تعامل معلم با دانش آموزان و بالعکس
حداقل امکانات یک پیامرسان معمولی تبال پیام به صورت صوتی، تصویری و متنی است. اپلیکیشن شاد آموزش پرورش هم قطعا این امکانات را خواهد داشت. منتهی، فعلا دسترسی ارسال پیام خصوصی به سایر مخاطبان نیست. شاید این هم به لحاظ ایجاد محدودیت‌ها توسط آموزش‌وپررش باشد.

که البته امکان بسیار خوبی است و از بسیاری از آسیب‌های احتمالی جلوگیری می‌کند. به هر حال انتطار می‌رود دانش آموزان بتوانند به با معلمان خود مکاتبه کنند و فایل‌های خود ازقبیل فیلم، عکس، صوت و .. را به معلم ارسال کنند و بالعکس.

۳- تولید محتوای آموزشی الکترونیکی با اپلیکیشن شاد دانش آموزی
معلمان محترم به به وجود آمدن شرایط قرنطینه که بعدا هم فاصله گذاری اجتماعی نام گرفت، آموزش را از راه دور و به صورت الکترونیکی ادامه می‌دادند. از این رو، تولید محتوای آموزشی الکترونیکی هرچند با سرعت و کمیتی کمتر ادامه داشت.

اما الان همه معلمان محترم، احساس مسئولیت خواهند کرد. بنابراین با تولید محتوا آموزشی الکترونیکی برای اپلیکیشن شاد آموزش را از سر می‌گیرند.

پیش‌بینی می‌شود امکانی در اپلکیشن شاد آموزش فراهم شود تا معلمان محترم به واسطه آن برای دانش آموزان خود تولید محتوای آموزشی الکترونیکی انجام دهند.

اما اگر هم این امکانات محیا نبود؛ معلمان عزیر می‌توانند تولید محتوای آموزشی الکترونیکی را به روش‌های دیگر تهیه کنند و در بستر اپلیکیشن شاد آموزش آن را به دانش آموزان خود ارسال کنند.

۴- رصد مدیران برا آموزش از طریق اپلیکیشن شاد آموزش
قطعا مدیران نقش بسیار مهمی را در آموزش یک مجموعه ایفا می‌کنند. رصد فعالیت معلمان و حضور دانش آموزان و همچنین تعامل با عوامل بیرونی مجموعه آموزشی که در اینجا والدین دانش آموزان هستند از فعالیت ‌های مدیران است.

اما ما پیش‌بینی می‌کنیم؛ اپلیکیشن شاد ویژه آموزش مجازی به لطف و عنایت مدیران فعال می‌شود. تنها کسی که در هر مجموعه می‌تواند به دانش آموزان کمک کند که اپلیکیشن شاد آموزش را دانلود و نصب کنند مدیران مدرسه هستند. چراکه به اطلاعات تماس دانش آموزان دسترسی دارند و می‌توانند یک به یک با دانش آموزان صحبت کنند و آن‌ها را به شبکه اجتماعی دانش آموزان عضو کنند.

۵- رصد استانی و کشوری فرایند آموزش با اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان
اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان است؛ منتهی همه مهره‌های مسئول آموزش باید نقش نظارتی خود را ایفا کنند. از این رو، یکی دیگر از امکانات اپلیکیشن شاد، رصد تمام فعالیت‌های آموزش مجازی یک منطقه/ شهر / شهرستان/ استان و کل کشور است.

۶- اجرای آنلاین طرح درس توسط معلمان
معلمان محترم، ناگزیرند در طرح درس‌های خود تغییراتی به وجود آوردند. حال سوال اینجاست؛ آیا اپلیکیشن شاد امکانی برای تنظیم، بارگزاری و ایجاد طرح درس خواهد داشت یانه!

 

منابع:

getandroid.ir

khaninejad.com